4 důvody, proč je výběr kvalitního realitního makléře zásadní pro úspěšný prodej vaší nemovitosti

Na výběru kvalitního realitního makléře, kterému svěříte prodej své nemovitosti, velmi záleží. Dokáže totiž váš byt či dům prodat za nejlepší možnou cenu, a ještě k tomu v rozumném časovém horizontu. Přečtěte si o čtyřech hlavních důvodech, proč si dát při výběru solidního realitního makléře záležet a co všechno můžete touto volbou ovlivnit.

Správný výběr je alfou a omegou

Kdo vlastní auto, víme jak řešíme kde natankujeme kvalitní benzín, dbáme na jeho údržbě, aby odvádělo dobrou službu a mělo výdrž, se vlastníci také zamýšlí nad tím, koho pro prodej či pronájem své nemovitosti osloví.

Stejně jako totiž s kvalitním benzínem získáte bezstarostnou jízdu, nebudete muset řešit v budoucnu žádné zbytečné opravy a ušetříte si spoustu starostí, stejně tak je důležité i kvalitní makléřské zastoupení.  Přitom zprostředkovat obchod není zase tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.

Proč je kvalitní makléřské zastoupení tak důležité

Vzpomínám na jednoho klienta, který se na mě kdysi obrátil o pomoc. Zkontaktoval mě pán a říká mi:

Paní Koutná, potřeboval bych pomoct. Prodávám pozemek. Nejprve jsem ho dal do prodeje sám. Inzerát jsem vložil do Avíza, na Bazoš apod. Na jednu stranu mě překvapilo, že z 80 % převyšují nabídky realitních kanceláří než soukromé. Jenže, kdo se mi ze zájemců ozval a třeba říkal, že koupí, tak pak už většinou k ničemu nedošlo a bylo ticho po pěšině. Tak jsem svolil, že pozemek může nabízet kancelář. Přesvědčily mě dokonce hned dvě realitní kanceláře. Ovšem inzeráty měla každá jinak zpracované. Myslel jsem si tedy, že to půjde za jejich účasti raz dva. Ale nic moc se neděje. Už mě to nebaví. Mohla byste se přijít podívat a poradit mi, co s tím?!

Přijde vám tato situace povědomá? Nebo dokonce zažíváte úplně to samé? Prodej nemovitosti, pozemku nebo bytu totiž není vůbec jednoduchý úkol. Kdyby byl, neexistovali by logicky žádní makléři. Každý by to totiž zvládl sám. Proto je ale tak důležité kvalitní makléřské zastoupení. A na co se při něm zaměřit?

1. Profesionální prezentace nemovitosti

Jedním ze základních předpokladů úspěšného prodeje vaší nemovitosti je její profesionální prezentace. Ta je naprostou alfou a omegou celého prodeje.

Minimálně tedy alespoň kvalitně zpracované fotografie. Ty totiž mohou přilákat více zájemců o osobní prohlídku a lépe zvýrazní přednosti vaší nemovitosti, takže bude více odpovídat stanovené ceně.

Zároveň mohou právě kvalitní fotografie udělat z odmítavého klienta relevantního zájemce. Až tak dokáží být fotografie k vaší nemovitosti mocné.

Jak má vypadat kvalitně zpracovaný inzerát k vaší nemovitosti?

  • Následné profesionální fotografování.
  • Příprava videoprohlídky.
  • Virtuální prohlídka v podobě 3D scanu nemovitosti.
  • Kvalitní popisek se všemi důležitými informacemi pro zájemce
  • Efektivní propagace.

2. Prezentace nemovitosti na správných místech

Vytvoření samotného inzerátu ovšem mnohdy pro úspěšný prodej za nejlepší možnou cenu nestačí. Je potřeba dostat nabídku až přímo k lidem. S tím pomohou nejrůznější strategie propagace nemovitosti.

Každý makléř má vlastní ověřené postupy a využívá mix různých kanálů. Ovšem až ten kvalitní ví, jak dostat vaši nabídku k těm správným zájemcům. Za mě je naprostým základem vložení nabídky na kvalitní realitní portály. A v dnešní době velmi dobře fungují také sociální sítě, kde je možné zadat placenou propagaci pro oslovení větší skupiny lidí.

3. Kvalitní servis realitního makléře

Samozřejmostí při spolupráci s kvalitním realitním makléřem ideálně ve formě exkluzivní spolupráce bývá také řádný servis. Přesně dodržuje termíny a je radost s ním spolupracovat nejenom pro vás jako pro prodávajícího, ale také pro kupujícího, který je plynule proveden celým procesem. Exkluzivní neboli výhradní se stáváte i vy – klient. Makléř přijímá zodpovědnost za zprostředkování a musí se postarat, aby vše proběhlo perfektně.

Makléř se tak doslova stane vaším partnerem. Je vám vždy k dispozici, řádně zvedá telefony a je radost s ním komunikovat.

Díky tomu probíhá celý prodej nemovitosti výrazně rychleji, plynule a bez zbytečných komplikací. Zkušený makléř zároveň nemá problém spolupracovat například s advokátem či hypotečním specialistou, kteří nabídnou pomocnou ruku pro klíčové body celého prodeje.

4. Správně stanovená cena nemovitosti

Když se všechny tyto výhody a parametry dají dohromady, získáte podmínky pro prodej nemovitosti za svou vysněnou cenu. To mnohdy znamená rozdíl až v řádech stovek tisíc korun.

Správně stanovená cena hned při začátku prodeje je totiž naprosto klíčová. Pokud zvolíte cenu příliš nízko, přilákáte hlavně další spekulanty. Naopak při nadsazení ceny hned ze začátku se může stát, že se zájemci zkrátka neobjeví a prodej bude trvat mnohem déle, než by tomu muselo být.

A to ve výsledku často znamená nutnost slevy, takže kvůli nevhodně nastavenému postupu opět přicházíte o další peníze. Když se však celá spolupráce správně nastaví, vychází prodej nemovitosti s pomocí profesionálního realitního makléře mnohem výhodněji v porovnání s řešením situace na vlastní pěst.

Prodáváte, pronajímáte a hledáte kvalitní makléřské zastoupení? Pak jsem vám plně k dispozici! V oblasti realit se pohybuji již řadu let. Ráda se vám o vše postarám. Snažím se vždy dosáhnout spokojenosti na obou stranách. Napište mi na koutna@realitstav.cz  nebo rovnou zavolejte na číslo 608 777 147 a určitě se domluvíme. Budu se na vás těšit!