Vlastníte pozemek či nemovitost ve Frenštátě p. Radhoštěm? Chtěli byste jej prodat? Ovšem nevíte, jak na to?! Nechcete být na tom ztratní a přáli byste si jej prodat za co nejvyšší možnou cenu? Pak jste tady naprosto správně. V oblasti realit se totiž pohybuji již 6 rokem a za tu dobu jsem prodala desítky pozemků a nemovitostí, nejen v okolí Frenštátu p. Radhoštěm. Velmi dobře znám zdejší prostředí i ceny. Jak tedy na to? Jak prodat pozemek nejen ve Frenštátě p. Radhoštěm?

1. Nepodceňte přípravu

Příprava je základ úspěchu! Pořádně se tedy na prodej pozemku připravte. V prvé řadě si stanovte cíle svého prodeje:

  • Chcete prodat co nejdříve, anebo preferujete vyčkat na co nejvíce zájemců?
  • Chcete prodat za co nejvyšší možnou cenu, a tudíž si i počkáte, anebo vám nevadí mírně slevit?
  • Máte dostatek času na vyřizování telefonátů, zodpovídání dotazů a sjednávání prohlídek, anebo upřednostníte komplexní servis realitní makléřky?

Zadruhé si stanovte maximální možnou tržní cenu. Ta vychází z lokality, stavu pozemku, výměry, druhu pozemku a z aktuální poptávky a situace na trhu. Pokud prodáváte stavební pozemek, tak je velké plus i jeho připojení k inženýrským sítím.

Pro kvalitní odhad tržní ceny se nebojte spojit s realitním odborníkem, například se mnou. V oblasti Moravskoslezského kraje se velmi dobře orientuji, a tak už mám v oku zdejší nabídku i ceny.

V neposlední řadě pozemek ukliďte. Nepořádek nebudí dobrý dojem. Uklizený pozemek prokoukne a na zájemce dobře zapůsobí.

2. Jasně vymezte specifikaci pozemku

Posouváme se v procesu dál k tvorbě samotného inzerátu. Při přípravě textu inzerátu se zaměřte hlavně na detailní popis charakteru nabízeného pozemku. Zda se jedná o ornou půdu nebo o stavební pozemek, zda je to zahrada nebo zastavěná plocha, z jakého množství parcel je pozemek složen a další informace z hlediska územního plánu.

Kvalitní fotografie pozemku jsou naprostou samozřejmostí. Kromě nich ovšem promyslete také video prezentaci. Díky ní si totiž budoucí kupec bude moct udělat lepší představu o velikosti pozemku v rámci okolí. Statistika říká, že nemovitosti s videem vidí v průměru až 6x více potenciálních kupců.

3. Buďte vidět

Jakmile máte inzerát připraven, můžete se pustit do jeho zveřejnění. Je potřeba být co nejvíce vidět. Nabídku k prodeji proto vyvěste na nejnavštěvovanějších realitních portálech, v realitních novinách, nebo v nejbližším obchodě.

Statistika ovšem hovoří jasně – oslovíte-li sami jednoho potencionální kupujícího, realitní makléř jich osloví deset. Výsledkem je tedy vyšší pravděpodobnost úspěšného prodeje.

Pokud tedy chcete zvýšit potenciál k prodeji, pamatujte, že kupující hledají také na stránkách realitních kanceláří či ve svém okolí. Proto se nebojte obrátit na realitního makléře. S jeho pomocí budete mít větší šanci na úspěch.

4. Plánování prohlídek

Po zveřejnění inzerátu si v diáři udělejte dostatek prostoru na prohlídky. Reagujte na zprávy a telefonáty zájemců průběžně a vstřícně. Vážné zájemce si vždy dopředu prověřte, abyste pak s nimi na prohlídce neztráceli čas.

5. Poraďte se s odborníkem

Nemáte na to čas? Nemáte čas vymýšlet poutavý text inzerátu, tvořit kvalitní fotografie a pak ještě komunikovat se všemi zájemci? Pak to nechejte na odborníkovi! Ten za vás vše zařídí a zajistí.

V oblasti realit se pohybuji již řadu let a oblast Frenštátu pod Radhoštěm moc dobře znám. Proto nechejte prodej pozemku či nemovitosti na mě. Prodej pozemku bez realitního makléře sice není nemožný, ale spolkne vám neuvěřitelné množství času, energie a nemálo financí.

S realitním makléřem:

  • nebudete muset sami vytvářet prodejní inzerát,
  • nebudete muset fotit kvalitní fotografie,
  • nebudete muset ztrácet čas desítkami telefonátů,
  • nebudete muset chodit na desítky prohlídek,
  • nebudete muset sami sepisovat kupní smlouvu.

To vše a mnohem víc za vás zařídím. Vám tak zbyde spousta času na rodinu a vaše koníčky. Chcete-li s prodejem pozemku ve Frenštátě p. Radhoštěm pomoci a udat ho za co nejvyšší možnou cenu, obraťte se na mě.